Przypomnij hasło | Rejestracja

Forum Programowanie a spektrum autyzmu

Programowanie a spektrum autyzmu

 • Autor
  Wpisy
 • #327

  Kamila
  Participant

  Witam,
  coraz powszechniejsze wydają mi się szkoły programowania dla dzieci. Wielu rodziców uważa, że programowanie to dzisiaj podstawa jak język angielski.

  Co ciekawe zauważyłam u mojej 7-letniej córki duże zainteresowanie zabawkami logicznymi, które polegają na powtarzających się cyklach, a w trakcie jednych zajęć z psychologiem przeszła z zaskakująco wysokim wynikiem test predyspozycji w kierunku „technicznym”. W poradni były również rozłożone ulotki szkoły programowania i robotyki dla dzieci.
  Zastanawiam się czy to dobry pomysł. Z jednej strony grupa rówieśnicza, w której mogłaby się odnaleźć, z drugiej grupa rówieśnicza bez terapeuty. Do tego córka jest na restrykcyjnej diecia, a wiadomo jak to jest wśród dzieciaczków – ktoś ją czymś poczęstuje i całe miesiące walki na nic.

  A jeszcze z kolejnej strony czytam i czytam, tak przeczytałam, że jest bardzo prawdopodobne, że wielu programistów z Doliny Krzemowej boryka się z podobnymi problemami. W kilku artykułach trafiłam właśnie na wspomnienie osób autystycznych i z zespołem aspergera.

  Czy mogę prosić o poradę na ten temat, albo odesłanie do dobrego źródła? Może jak pracować z dzieckiem na razie w domu, uczyć programować (sama też bym musiała najpierw coś umieć) i zobaczyć jak to wygląda?

  Pozdrawiam serdecznie – Kamila

  #329
  jacol
  jacol
  Participant

  Ja osobiście nie widzę powodów, aby nie wspierać dziecka w czymkolwiek, czym się interesuje.
  Ważne jest to, aby osoby ze spektrum autyzmu, miały zapewnione dobre relacje z ludźmi, co nie jest takie proste. PROBLEMEM mogłoby być, jak jestem głęboko przekonany, gdyby jej zainteresowania zastępowały jej kontakty z ludźmi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.