Przypomnij hasło | Rejestracja

Forum Programowanie a spektrum autyzmu

Programowanie a spektrum autyzmu

• Autor
    Wpisy

Kamila
    Participant

Witam,
    coraz powszechniejsze wydają mi się szkoły programowania dla dzieci. Wielu rodziców uważa, że programowanie to dzisiaj podstawa jak język angielski.

Co ciekawe zauważyłam u mojej 7-letniej córki duże zainteresowanie zabawkami logicznymi, które polegają na powtarzających się cyklach, a w trakcie jednych zajęć z psychologiem przeszła z zaskakująco wysokim wynikiem test predyspozycji w kierunku „technicznym”. W poradni były również rozłożone ulotki szkoły programowania i robotyki dla dzieci.
    Zastanawiam się czy to dobry pomysł. Z jednej strony grupa rówieśnicza, w której mogłaby się odnaleźć, z drugiej grupa rówieśnicza bez terapeuty. Do tego córka jest na restrykcyjnej diecia, a wiadomo jak to jest wśród dzieciaczków – ktoś ją czymś poczęstuje i całe miesiące walki na nic.

A jeszcze z kolejnej strony czytam i czytam, tak przeczytałam, że jest bardzo prawdopodobne, że wielu programistów z Doliny Krzemowej boryka się z podobnymi problemami. W kilku artykułach trafiłam właśnie na wspomnienie osób autystycznych i z zespołem aspergera.

Czy mogę prosić o poradę na ten temat, albo odesłanie do dobrego źródła? Może jak pracować z dzieckiem na razie w domu, uczyć programować (sama też bym musiała najpierw coś umieć) i zobaczyć jak to wygląda?

Pozdrawiam serdecznie – Kamila

jacol
    jacol
    Participant

Ja osobiście nie widzę powodów, aby nie wspierać dziecka w czymkolwiek, czym się interesuje.
    Ważne jest to, aby osoby ze spektrum autyzmu, miały zapewnione dobre relacje z ludźmi, co nie jest takie proste. PROBLEMEM mogłoby być, jak jestem głęboko przekonany, gdyby jej zainteresowania zastępowały jej kontakty z ludźmi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.